Inteligentny system wspomagania jazdy

Inteligentny system wspomagania jazdy kontroluje moment obrotowy silnika napędowego czyniąc jazdę bardzo komfortową i jeszcze bardziej ekonomiczną.

Zadaniem sterownika wspomagania jazdy jest określenie optymalnej mocy dostarczanej do silnika elektrycznego roweru, co w efekcie przyczynia się do podniesienia komfortu jazdy oraz sprzyja dłuższej żywotności baterii.

Moc dostarczana do silnika przez sterownik rośnie wraz ze wzrostem szybkości z jaką pedałuje rowerzysta.Zastosowanie takie rozwiązania sprawia, że zgromadzona w akumulatorze energia zostaje wykorzystana w sposób znacznie bardziej optymalny i efektywny. Efektem takiego zarządzania energią jest znaczne zwiększenie całkowitego dystansu roweru jaki można pokonać przy jednokrotnym naładowaniu akumulatora.

Jednocześnie system wspomagania pedałowania pozwala optymalnie dopasować moc dostarczaną do silnika podczas jazdy w odpowiednim terenie, dla terenu płaskiego moc ta będzie mniejsza, niż w przypadku podjeżdżania pod wzniesienie.

Poprzez analogię kontroler zmniejszy lub ograniczy całkowicie moc dostarczaną do silnika w przypadku zjeżdżania roweru w dół.

Prawidłową pracę kontrolera zapewniają czujniki halotronowe.

Design by VdeMedia Design (C)2009-2019. Projektowanie stron WWW